ESG-arbejdet vokser – har du brug for ekstra hænder til at udføre det?

Flere virksomheder oplever lige nu et markant pres på deres ESG-arbejde: nye krav, flere data, større forventninger fra både kunder, banker og ejere og samtidig behov for at holde momentum i den daglige drift.
 
For mange betyder det, at de i perioder får brug for ekstra kapacitet eller specialiseret viden, som hurtigt kan kobles på opgaverne.

BDO tilbyder derfor fleksible interimløsninger inden for ESG, hvor erfarne specialister træder ind dér, hvor behovet er størst. Det kan være alt fra at drive et projekt sikkert i mål, udfylde en midlertidig rolle eller sikre kvalitet og fremdrift i rapporteringen op til en deadline.

Vi arbejder med de nyeste metoder og værktøjer inden for ESG, rapportering og governance og sikrer en smidig proces, tydelig dokumentation og en let overdragelse, når opgaven er løst.

Vil du se eksempler på opgaver, vi kan løse, og hvad du får ud af en interimløsning?

Download og læs mere i vores one-pager nedenfor og kontakt os for at høre mere om, hvordan vi præcist kan hjælpe din virksomhed videre.

HENT ONE-PAGER